No posts found. Showing external results

Byrek spinaq - receta + fotografi | kuzhina shqiptare, Pitja me spanaq ështe ushqim i preferuar i kuzhines kosovare. me shijen dhe vlerat ushqimore që i ka është një nga ushqimet që gatuhet dhe konsumohet shpesh në. Kosova | recetagatimi., Kjo vie nga kosova e cila eshte mjaf e kerkuar ne tregje sepse ka edhe per te shitur. Leçenik (krelan misri) - receta + fotografi | kuzhina, Leçeniku është një nga gatimet me miell misri i preferuar në kuzhinën kosovare. Është i njohur edhe me emrin krelan misri..

Receta gatimi: kifle ë njelmëta margarinë ë grirë, Në gjysmë litri qumështi ë vakë hidhni 2/3 lugë sheqer dhe gjysmë tharmi dhe prisni ë vijë. përzieni një kilogram miell, një lugë ë. http://gatuajme.blogspot.com/2012/01/kifle-te-njelmeta-me-margarine-te-grire.html Embelsira | pjata.net | pjata juaj dhe ushqimi juaj , Bakllava embelsira bajram. sado qe nuk shquhem ndonje qejflie te madhe embelsirash , aq teper te atyre sherbet; plot gojen se bakllavaja han. http://www.pjata.net/category/embelsira/ Kifle formash ë ndryshme | gatojca.infogatojca.info, Nevojiten: një qeskë gjysmë maja (10 gr), 1/2 lit. qumësht, 2 lugë sheqer, pak kripë, 2 vezë, 1 filxhan kafeje vaj, 1 sheqer vaniljeje,. http://gatojca.info/2011/12/kifle-formash-te-ndryshme/

Kifle kosovare images

From Around the Web:

 • Kifle | Receta Kuzhine
  RecetaKuzhine.net eshte faqja me e madhe shqiptare me receta gatimi nga kuzhina shqiptare, kuzhina kosovare dhe ajo e huaj per familjen tuaj. Ketu do te gjeni receta ...
  Last update Wed, 09 Apr 2014 08:09:00 GMT Read More

 • Receta Gatimi: Fli Kosovare - Gatuajme
  Në një enë hidhet miell, kripë, ujë i ftohtë dhe përzihen në një brumë të hollë si për petulla. Në një enë tjetër shkrihet gjalpë, ajkë ...
  Last update Sat, 05 Apr 2014 23:15:00 GMT Read More

 • torte | Receta Kuzhine
  RecetaKuzhine.net eshte faqja me e madhe shqiptare me receta gatimi nga kuzhina shqiptare, kuzhina kosovare dhe ajo e huaj per familjen tuaj. Ketu do te gjeni receta ...
  Last update Wed, 09 Apr 2014 07:19:00 GMT Read More

 • Receta Gatimi: Kifle të njelmëta me margarinë të grirë
  Në gjysmë litri qumështi të vakët hidhni 2/3 e lugës me sheqer dhe gjysmë tharmi dhe prisni të vijë. Përzieni një kilogram miell, një lugë të ...
  Last update Sun, 23 Mar 2014 00:08:00 GMT Read More

 • seal-workrelease